کمک هزینه‌ی درمان سرطان

به دور و اطراف خود نگاه می‌کند. هر از گاهی نم اشکی از چشمان غمگینش فرو می‌ریزد. چه کند در این دنیای وانفسا؟ آیا روزی می‌رسد تا او هم رنگ آرامش را ببیند؟ تا کی باید نگران هزینه‌های بیماری مهلک اش باشد؟ روزگاری او هم مانند مردم این شهر خوشحال بود و نگرانی نداشت. ولی حالا چه؟ آری او هم زمانی زندگی معمولی خود را داشت. ولی این بیماری کمر به قتل همه‌ی آن چه که داشت بسته است. درست حدس زدید!!! او یکی از هزاران بیمار مبتلا به سرطان است که بدون هیچگونه پشتوانه‌ایی به آینده نامعلوم خود می‌نگرد.

سرطان

اولین سوالی که به ذهن هر کس بعد از گفتن کلمه سرطان می‌رسد این است که سرطان چیست و بعد این که چگونه ایجاد و در بدن پخش می‌شود.
برای پاسخ به این سوالات می‌توان به این مورد اشاره کرد که در بدن همه‌ی ما انسان‌ها سلول‌های سرطانی وجود دارد و البته این تعداد سلول در بدن تعداد مشخص و معینی دارد که به کمک متابولیسم بدن می‌آیند تا امور جاری در بدن را بهبود و تسریع ببخشند.
منتها زمانی این مسئله بغرنج و خطرناک می‌شود که این تعداد از حد استاندارد خارج و بدن نتواند کنترلی روی این مورد داشته باشد. در این زمان است که پزشک به بیمار می‌گوید شما سرطان دارید و باید درمان شوید.

بیماری سرطان
درمان سرطان

هزینه سرطان

بیمه سلامت در ایران مربوط به بیماران مبتلا به سرطان است که جزو بیمه‌های پایه می‌باشد. این بیمه به طور گسترده به بیماران مبتلا به سرطان خدمات رسانی می‌کند. لیست تعرف‌های این بیمه در ایران به شرح زیر است.

 

نوع درمان سهم بیمه سلامت از هزینه درمان سهم بیمه‌شده از هزینه درمان
دارو و سرم ۱۰ درصد ۹۰  درصد
خدمات پزشکی از جمله ویزیت، سونوگرافی، ماموگرافی، آزمایش ۷۰ درصد ۳۰  درصد
شیمی درمانی ۱۰۰  درصد صفر درصد
بستری و جراحی‌های مربوط به سرطان ۹۰  درصد ۱۰ درصد

 بیمه سرطان ایران

همان طور که می‌دانید یکی ازدلایل مرگ و میر در جهان سرطان می‌باشد.
هزینه‌ایی که این بیماری بر روی دوش خانواده‌ها گذاشته است بسیار سرسام آور می‌باشد.
در ایران علی‌رغم این که این مسٔولیت خطیر باید بر دوش نهادهای دولتی و بیمه گذاران باشد, بیشتر بر دوش موسسات خیریه می‌باشد.

بیمه بیماران سرطانی
بیمه

بیمه تامین اجتماعی بیماران سرطانی

سازمان تامین اجتماعی به منظور به حداقل رساندن هزینه‌های محتمل بر خانواده‌های بیماران سرطانی به حداقل فرانشیز دریافتی رضایت داده است که حتی در مواردی بدون فرانشیز هم بیماران مبتلا به سرطان مشاهده کرده اند.
از جمله تعهدات این بیمه می توان آزمایش‌های تخصصی این بیماری، انجام شیمی درمانی مطابق با تعرفه‌های دولتی اشاره کرد.

بهترین بیمه سرطان

در میان انبوه بیمه‌های موجود برای جبران هزینه‌های انواع سرطان در سطح کشور با جستجوهای به عمل آمده مشخص شده است که تنها دو نوع بیمه موثرتر از بقیه در جامع عمل پوشاندن به این هدف عمل کردند که نام آن‌ها بیمه عمر و بیمه تکمیلی می‌باشد.

وام برای بیماران سرطانی
کودک بستری

بیمه عمر

در ابن نوع بیمه به داشتن بیمه نامه پایه و بیمه تکمیلی اهمیتی قائل نمی‌شود. این بدین معنا است که هر شخصی فارغ از داشتن یا نداشتن بیمه می‌تواند از این پوشش استفاده کند. این نوع بیمه پوشش مناسب تری نسبت به بیمه تکمیلی قائل می‌شود و هزینه‌ها را کمتر می کند.

در ذیل به لیستی از بیمه گذاران در بخش بیمه تکمیلی و عمر اشاره ایی خواهیم داشت:

  • بیمه تکمیلی سرطان سامان
  • بیمه عمر بیمه سامان
  • بیمه عمر بیمه کارآفرین
  • بیمه عمر بیمه پاسارگاد
  • بیمه عمر ایران و سرطان
  • بیمه سرطان البرز

درمان رایگان بیماران سرطانی

در این بخش به بررسی و معرفی بیمارستان‌ها و مراکزی که به صورت رایگان اقدام به کمک رسانی به بیماران مبتلا به سرطان می کنند می‌پردازیم. این موسسات که بسیاری از خیرین مردمی اقدام به تاسیس آن‌ها کردند هم اکنون در رده بالایی از نظر محترم بودن و محبوب بودن در بین مردم برخوردار هستند.
امید است این سنت پسندیده و محبوب در بین مردم گسترده شود.

 

ردیف نام موسسه شهر
۱ موسسه خیریه محک تهران
۲ خیریه‌ی کودکان فرشته‌اند تهران
۳ مرکز کنترل سرطان انتخاب مکسا تهران اصفهان
۴ انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان
۵ خیریه فرهاد تهران
۶ موسسه خیریه بهنام دهش‌پور تهران
۷ خیریه کسا اصفهان
۸ خیریه مهرانه زنجان زنجان
۹ خیریه مهرآیینان مهر کرمانشاه
۱۰ موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان

 

همان طور که در بخش های قبل متذکر شدیم بیشترین بخش از جامعه ما که خدمات رسانی قابل قبول تری نسبت به بخش های دیگر در زمینه سرطان دارد خیریه ها و موسسات عام المنفعه ایی هستند که کاملا به صورت مردمی و داوطلبانه امور جاری را به سمت و سو مطلوب تری سوق می دهند.
در این بین همان طور که قبل‌تر اشاره شد خیریه کودکان فرشته اند در این زمینه هم پای باقی خیریه‌ها در رسیدن به این هدف ید طولایی دارد.
برای عضویت در خیریه اینجا کلیک کنید
برای کمک نقدی اینجا کلیک کنید.

نویسنده: مهرناز سیدعباسی