معرفی تیم آموزش

تیم آموزش در بیمارستان های کودکان، مراکز بهزیستی و مراکز نگهداری کودکان فعالیت می‌کند. گاهی موارد فرشته‌ها به دلیل بستری شدن در بیمارستان، از درس‌هایشان عقب می‌افتند و نمی‌توانند در بستر بیماری درس بخوانند به همین علت ما از سال 92 کنار هم جمع شدیم و این تیم جذاب را تشکیل دادیم. در تیم آموزش به صورت تخصصی روی درس، خلاقیت و هوش هیجانی فرشته‌های بستری در بیمارستان، فرشته‌های بدسرپرست و یا بی سرپرست کار می‌کنیم و اگر فرشته‌ها زیر ۷ سال باشند، کار بازی درمانی و آموزش رنگ و اعداد و اشکال رو با آن‌ها انجام می‌دهیم. این تیم در حال حاضر 285 نفر داوطلب دارد.

کمک به خیریه
میخواهید عضو تیم آموزش بشوید؟

همین حالا می توانید به مسئول تیم پیام بدهید و با چند تا قدم کوتاه عضو این تیم معرکه بشوید.

وجه تمایز این تیم با تیم‌های دیگر

فعالیت تیم آموزش با همه‌ی تیم‌های دیگر کاملا متفاوت است، از این جهت که ما در تیم آموزش به صورت مستقیم با خود فرشته‌ها و مددجویان در ارتباط هستیم.
داوطلبین برای حضور در تیم آموزش باید به صورت حضوری در دفتر خیریه مصاحبه بشنوند و بعد از مصاحبه اگر که شرایط لازم برای فعالیت در این تیم رو داشته باشند، می‌توانند فعالیت خودشان را به صورت آزمایشی شروع کنند.
بعد از جلسات آزمایشی، اگر که ارتباط بین داوطلب و فرشته درست شکل گرفته باشد، بین داوطلب و مسئول تیم یک تعهد ۶ ماهه یا ۹ماهه، شکل می‌گیرد و داوطلب موظفه در این مدت تعیین شده، یک روز در هفته، به مدت ۲ ساعت در مرکز مربوطه حضور پیدا کند.

وجه تمایز این تیم با همین تیم در خیریه ی دیگر

در خیریه‌ی کودکان فرشته‌اند داوطلبین تیم آموزش موظف هستند که فقط یک روز در هفته فعالیت کنند و زمان بیشتری از داوطلب توقع نداریم، و وجه تمایز دیگر خیریه‌ی ما با سایر موسسات خیریه، منظم و موظف بودن داوطلبین تیم آموزش است.

وظایف لیدرها

لیدرهای هر مرکز و بیمارستان، مسئولیت کل اون مرکز رو به عهده دارند.
در بیمارستان: حضور و غياب داوطلبین به صورت روزانه، دریافت گزارش‌کار روزانه از داوطلبین، هماهنگی‌های لازم با بیمارستان، مادران بخش برای درس فرشته‌ها و در مراکز بهزیستی: حضور و غياب و دریافت گزارش‌کار روزانه از داوطلبین، پیگیری درس فرشته‌ها از مددکاران مراکز و هماهنگی کلاس‌های حضوری و آنلاین با فرشته‌ها و داوطلبین انجام می‌شود.

در دوران کرونا فعالیت تیم به چه صورت است؟

در اوایل کرونا، در بخش تدریس، ما به صورت آنلاین و غیرحضوری با فرشته‌ها در ارتباط بودیم و در بسترهایی مثل کافه تدریس و اسکایپ کلاس‌ها را تشکیل می‌دادیم.
و برای بخش خلاقیت، بازی‌درمانی و تقویت هوش هیجانی فرشته‌ها، به صورت هفتگی، تعداد ۵۰۰ پک خلاقیت و آموزش، به کمک داوطلبین تهیه می‌کردیم و پک‌ها را در بیمارستان‌های کودکان پخش می‌کردیم و ارتباط فیزیکی با فرشته‌ها خیلی محدود بود.

از چه راه‌هایی می‌توانید به خیریه کمک کنید؟

چه افرادی میتوانند عضو تیم بشوند؟

همه‌ی افرادی که مهارت ارتباط با کودک را داشته باشند و یا بتوانند یک یا چند درس از پایه اول ابتدایی تا پایه یازدهم تدریس کنند. و بتوانند به مدت ۶ یا ۹ ماه، یک روز درهفته رو به صورت ثابت در کنار فرشته‌ها حضور داشته باشند.

برای عضویت به تخصص خاصی نیازه؟

داشتن سابقه‌ی تدریس، الزامی نیست ولی اگر که سابقه‌ی کار با کودک یا تدریس یک سری دروس رو داشته باشند خیلی خوب است. ولی در حالت کلی، مهم‌ترین مسئله منظم و موظف بودن داوطلب است.

هدف تیم

هدف تیم آموزش پیشرفت درسی فرشته‌های مبتلا به بیماری و فرشته‌های بدسرپرست و بی سرپرست و نیز افزایش خلاقیت و هوش هیجانی این کودکان است.

داوطلبان باید حضور داشته باشند؟

بله داوطلبین بعد از گذراندن دوره‌ی آزمایشی موظف هستند که هر هفته در مرکز حاضر شده و در ماه یک جلسه غیبت مجاز است.

منابع انسانی
منابع انسانی

شیوه عضویت و نحوه شرکت در فعالیت‌های تیم

برای عضویت در این تیم کافی‌ است:

۱. به مسئول منابع انسانی مجموعه درتلگرام یا واتس اپ پیام دهید.

۲. فرم عضویت ارسال شده را تکمیل کرده و آمادگی خود را برای شرکت در فعالیت‌های تیم آموزش  اعلام نمایید.

 1. باسلام،هدف من آموزش عربی دینی و حتی شنا به دانش آموزان محروم هستش به جهت بهبود وضعیت آموزش به این افراد و کمک کردن بهشون بنده مربی و نجات غریق و دبیر عربی از تهران هستم

 2. سلام من علاقه مند هستم که در بخش اموزش فعالیت داشته باشم به خصوص متوسطه دوم رشته تجربی برای بچه های کنکوری .در درس زیست شناسی من کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه تهران رو دارم .

 3. سلام.من سابغه مربی گری دارم،نقاشی،خیاطی،گلدوزی،بنظرم موارد مهمی هست ک در اینده ب کار هر کسی میاد و هر زنی باید هنر بلد باشه،مخصوصا این عزیزان ک باید در اینده رو پای خودشون باشن،خوشحال میشم بتونم اموزش بدم تا متکی بخودشون باشن

 4. سلام وقتتون بخیر
  بنده داوطلب تدریس عربی فارسی دین و زندگی تاریخ … وحتی موضوعات غیر درسی به دانش اموزان محروم و همچنین اموزش های غییر درسی به والدین این بچه ها، هستم.

 5. سلام پر مهر خدمت شما همراه خوب کودکان فرشته اند.بله حتما دوستان خوب تیم منابع انسانی در اسرع وقت از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهند بود و توضیحات لازم رو خدمت شما ارسال میکنن

 6. سلام پر مهر خدمت شما همراه خوب کودکان فرشته اند.بله حتما دوستان خوب تیم منابع انسانی در اسرع وقت از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهند بود و توضیحات لازم رو خدمت شما ارسال میکنن

 7. سلام وقتتون بخیر ممنون از شما بابت پیام همکاریتون دوستان من از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهند بود و توضیحات لازم رو در اختیارتون قرار میدن

 8. سلام ممنون از همراهی شما.
  بله حتما دوستان خوب تیم منابع انسانی در اسرع وقت از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهند بود و توضیحات لازم رو خدمت شما ارسال میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *