کار خیر به قیمت جان؟! از زبان داوطلب: "گاهی باید کمی خطر کرد!" عاقلانه یا جاهلانه؟!

در حوالی گرمایِ طاقت فرسای این روز ها، عده ای پُر مهر، در فکر مهرماهِ کودکانِ آفتاب هستند! خیریه‌ی مردمیِ کودکان فرشته اند با خیرخواهی همیشگی و آینده نگریِ سازنده در تلاش برای تهیه‌ی 2500 بسته‌ی تحصیلی (کیف، دفتر، جامدادی و....) قدم بر می‌دارد. شهرستان تلنگ و 72 روستایِ آباد نشده‌ی آن در انتظارِ مهربانیِ خانواده‌ی کودکان فرشته اند، برای ماه مهر، روزشماری می‌کند. به وقتِ دوشنبه 30 ام تیر ماه 1399، تهیه‌ی 2500 کیف مدرسه آغاز شد و تا امروز، سه شنبه 31 ام تیر ماه 1399، 5000 بند برای کیف ها تکمیل شد.

داوطلبین از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر خود را صرف پرداختن به تکمیل مراحل اولیه‌ی کیف ها کردند.

 

🟡 آیا در این شرایط، با وجود بیماری خطرناکِ کرونا کار خیر کردن درست است یا به خطر انداختن جان؟!

از زبان داوطلب، هلیاد: همه فکر می‌کنند ما توی این اوضاع خطرناک داریم کار اشتباهی می‌کنیم و باید بشینیم خانه. که البته با این سرزنش‌ها خستگی در جان ما می‌ماند. اما اصل داستان از زاویه‌ی دیگری قابل تعریف است که ما تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنیم و در این گرما با تحملِ ماسک، دستکش، شیلد و ضدعفونیِ یک ربع یک‌بار، سعی داریم تا سودی رسانده باشیم و البته این قابل ذکر است که تعداد محدود (۶نفر) با رعایت فاصله استاندارد، مشغول به کار هستند.     🔸شاید تا اینجای داستان برای شما هم سوال شده باشد که هزینه‌های تامینِ جنس و مواد مصرفی این پک ها چگونه تامین می‌شود و آیا ما هم می‌توانیم سهمی در این کارِ خیر داشته باشیم؟! که البته با لفظی دقیق تر می‌توان گفت این تنها یک کارِ خیر نیست بلکه بخشیدنِ آینده ای روشن به کودکانی است که حالِ امروزشان زیاد تعریفی ندارد و بخاطرِ دور افتادگی محل زندگی‌شان از امکانات امروزِ ما محروم مانده اند! هزینه ی خرید کل این کیف ها به پشتوانه و همت خیرین حدود 27 میلیون تومان شده و بله دقیقا شما هم می‌توانید در این به معنا "آینده سازیِ" بزرگ سهیم باشید. از بخش "مشارکت های مالی" همین سایت، با نیتِ خیرخواهانه‌ی خود اقدام کنید و شریک زندگی بهتر و لبخند‌های بیشترِ کودکان مناطقِ محروم کشور باشید! 🔵 و اما برگردیم به شرحِ حالِ داوطلبینی که اعلام آمادگی برای یاری در این کارِ بزرگ کرده‌اند. شاید برای همه‌ی ما دوباره سوال شود که "هدفتان از این ریسک بزرگ چیست؟! پک تحصیلی درست شود و فرستاده شود، نتیجه چه تاثیری بر حالِ شما دارد؟! و اصلا ترسی از سرزنشِ مردم ندارید؟!

▫️پاسخ دو نفر از داوطلبین▫️

از زبان صابر رهبر (داوطلب خیریه کودکان فرشته اند) : همیشه در جامعه افرادی هستند که احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند، من نمی گویم یکی از آن افرادم، اما تلاش می‌کنم که باشم! حتی قبل از این بحث کرونا همه مارا دیوانه و بیکار خطاب می‌کردند که برای حال خوش فرشته ها در سنگر هایمان محکم ایستاده بودیم؛ از نظر من تنها تفاوت الان با آن زمان، رعایت و احتیاط بیشتر است و البته استوار و مقاوم تر بودن از قبل. فکر کردن به شادیِ واقعی و آینده‌ی روشنِ کودکان سرزمینم مرا باانگیزه تر می‌کند، این بیشتر شبیه یک جهاد فداکارانه است تا حماقتی جاهلانه! سیاوش رستگار (داوطلب خیریه کودکان فرشته اند) : توی این روزایی که حال هممون بده، شاید این تنها کاریه که باعث میشه هم حال دل خودم خوب باشه هم حالِ فرشته‌های کشورم!     🔸 ضمن خاطر جمعی و آگاهی بیشتر شما عزیزان، کیف ها توسط داوطلبین در خیاط خانه‌ی بیمارستان کودکان بهرامی، با رعایت تعداد افراد محدود (2 - 3 خیاط) دوخته می‌شود. و همانجا با رعایت نکات بهداشتی، در مکانی که کاملا استریلیزه است، نگهداری می‌شود. هدف از این کار بزرگ، انگیزه و امید بخشیدن به قلب‌های کودکان کشور و ساختن فردایی بهتر با در اختیار گذاشتنِ امکانات برای تحصیل و پیشرفت است‌؛ که امیدواریم با همراهی، حمایت و تشویق شما عزیزان از پسِ این مسئولیت نیز با موفقیت بربیاییم.  

🟡🔵 آینده ای روشن در راه است، کنار هم، همراهِ هم در ساختنِ رویایی بزرگ قدم بر می‌داریم.

قول می‌دهیم دنیا جای بهتری برای زندگی خواهد شد، با وجود قلب‌هایی خیرخواه و افکاری امیدوار و پر تلاش! دلخوشیِ کودکان آفتاب دقیقا همین مهربانی‌هاست. همین دستانِ پُر خیرِ داد رس!  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *