عشق، همون داستانِ تکرارشدنیِ این روزهای خانواده ی کودکان فرشته اند. عشق، همون لکه های رنگ و گَرده های بتونه روی دست و موهای داوطلب های خانواده ی کودکان فرشته اند. عشق، همین احوالاتِ ساده ی بچه های خستگیِ ناپذیرِ کمیته ی بازسازی. عشق، شرحِ یه روزِ پُر فعالیت در بیمارستان تخصصی کودکان بهرامی، همراهِ خانواده ی کودکان فرشته اند: 🟡بیمارستان کودکان بهرامی، دقیقا همون بیمارستانی هست که قبل از ویروس کرونا، قرارهای عاشقانه ی هر جمعه ی بچه های کارناوال شادی، بهش یه حال و هوایِ دیگه ای میداد. بیمارستان کودکان بهرامی، دقیقا همون بیمارستانی هست که بچه های آموزش هر روز با فرشته های دوست داشتنیش وقت میگذروندند و صندوقِ خاطرات بیمارستان، پُر بود از کار دستی ها و یادگاری های خانواده کودکان فرشته اند. حالا که بخاطر سلامتی فرشته ها و مراقبت از اونا، آموزش و کارناوال های شادی از راه دور اتفاق میوفته، داوطلب های باحالِ کمیته ی بازسازی دست به کار شدند تا از یه راه میون برِ سخت، به صورت مستقیم دوباره حال فرشته هارو خوب کنند. بچه های کمیته بازسازی درحال حاضر، مشغول رنگ و زیباسازیِ بخش داخلی بیمارستان بهرامی هستند. و داوطلبین با همت این خانواده، هر روز با انگیزه و هدفِ خداپسند برای بازسازی بیمارستان بهرامی قدم برمی‌دارند.

🔴 آیا بیمارستان بخاطرِ یک نقاشی ساده تخلیه شده؟!

بخشِ داخلی بیمارستان کودکان بهرامی، به لطف الهی به دلیل بیماران کم، برای بازسازی تخلیه شد و بیماران این بخش به بخش های دیگر منتقل شدند. و البته باید گفت این صرفا یک نقاشی ساده نیست، بلکه زندگی و روحی تازه بخشیدن به مکانی است که کودکان مبتلا به بیماری سرزمینمان برای سلامت عبور کردن از آن نیاز به روحیه و شادابی دارند. نقاشی های امیدبخش و جان دار که به همت داوطلبان کمیته ی بازسازی اجرا می‌شوند، می‌توانند قسمتی پررنگ از این روحیه و شادابی را تامین کنند.

🔵 مصاحبه با دو نفر از داوطلبین خیریه کودکان فرشته اند:

🔺سوال: واقعا چجوری جرات میکنی که چند روز، توی این وضع کرونا بیای بیرون؟! اونم بیمارستان!

محدثه مسلمی (داوطلب خیریه کودکان فرشته اند) : راستشو بخوایید، ما با وجود اینکه همه ی موازین بهداشتی رو رعایت میکنیم و لحظه به لحظه چه توی بازسازی چه توی رفت و آمد، ماسک داریم و ضد عفونی کردن رو رعایت میکنیم، اما فراموش می‌کنیم که کرونا هست و چندوقته که چقدر همه چیز تلخ و بد داره پیش میره! انرژی خوبی که اینجا میگیریم، حال خوبی که اینجا داریم، باعث میشه واقعا تلخی هارو فراموش کنیم! با توکل به خدا و رعایت اصول بهداشتی میاییم که هم حال خودمون خوب بشه هم بتونیم توی خوب شدن حال فرشته ها سهیم باشیم! من الان سه ماهه با خیریه آشنا شدم، هروقت میام بازسازی بعدش واقعا از خستگی بیهوش میشم اما از همون روز اول تا همین حالا خیلی بهتر از قبلم و پر از حس خوبم! 🔺سوال: توی بیمارستان که رفت و آمد میکنید، اتفاق افتاده براتون که فرشته های بیمار رو هم ببینید؟! با دیدنشون اولین فکری که به ذهنتون رسید چی بود؟ حانیه رامندی (داوطلب خیریه کودکان فرشته اند) : دقیقا همین امروز توی آسانسور که میومدم بالا برای شروع بازسازی، یه بچه رو دیدم که توی بغل مامانش بود، سِرُم توی دستش بود و از درد و خستگی همش گریه میکرد، مامانش هم بغض داشت و خیلی کلافه بود. پرستاری که اونجا ایستاده بود همش دلداریش میداد. من اولین چیزی که به فکرم رسید این بود که اگه ما هم این طرح ها رو بزنیم و تموم کنیم، اون بچه بخواد بره توی اتاقش، که البته امیدوارم هیچوقت دیگه برنگرده به بیمارستان و سلامت برگرده خونه، با دیدن اون طرحا یکم خوشحال میشه و مامانش میتونه با اونا سرگرمش کنه و یکمی از دردش فراموش بشه. 🟡🔵 کنارِ هم، در بدترین شرایط با قدرت میجنگیم، برای ذره ای حالِ خوب! باهم و برای هم! خانواده ی کودکان فرشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *