مدرسه, مدرسه, مدرسه. درگیر و دار این همه گرفتاری و مشکلات روی زندگیش این موضوع هم برایش مشکل تازه‌ایی به حساب می‌آید. مگر او چند سال دارد که باید با این همه مشکل دست و پنجه نرم کند. او هم می‌خواهد مانند تمام هم سن و سال‌های خودش تحصیل کند و آینده‌ایی روشن برای خود رقم بزند. او فقط نیازمند لوازم مدرسه‌اش است. مسئله بسیار کوچکی که اگر حل نشود او از تحصیل باز می‌ماند. ای کاش کمپینی هم برای این مشکل راه اندازی می‌شد تا زودتر به آرزویش برسد.
کمپین لوازم التحریر
پخش پک‌های لوازم‌التحریر در بلوچستان

کمپین یعنی چه؟

کمپین (campaign) معادل انگلیسی کلمه کارزار در زبان فارسی است. تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی حداقل یک‌بار با این واژه آشنا شدند و گاها در کمپین‌ها شرکت کردند. در تعریف کمپین باید گفت که یک عملیات با اهداف مشخص است که به سمت و سوی همان اهداف حرکت می‌کند. این اهداف می‌تواند سیاسی یا نظامی و یا تبلیغاتی و... باشد.

کمپین های اجتماعی به چه فعالیت هایی گفته می شود؟

به کمپین‌هایی گفته می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک, توییتر, اینستاگرام و امثال آنها، به منظور بهبود اوضاع به سمتی که هدف اصلی کمپین را شامل می‌شود انجام می‌شود. این نوع کمپین‌ها بیشتر حول موضوعاتی می‌گردد که حل آن‌ها نیاز اصلی جامعه انسانی می‌باشد و در صورت حل نشدن تبدیل به معضل اساسی می‌شود.  
ردیف انواع کمپین توضیحات
1 سیاسی نه به خرید خودرو در پی گرانی خودرو
2 اجتماعی حفظ محیط زیست
3 ارتباطی معرفی محصولات
4 ایمیل مارکتینگ فروش محصولات اینترنتی
 
کمک به خرید لوازم التحریر
توزیع لوازم‌التحریر در مناطق محروم

کدام خیریه ها برای کودکان بی بضاعت لوازم التحریر تهیه می کنند؟

در این بخش از مقاله می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که کدام خیریه ها در سطح کشور،کمپین های خرید لوازم التحریر راه می اندازند. بعضی از خیریه‌ها، برای این که کودکان فقیر این مرز و بوم هم بتوانند مانند سایر کودکان قلم و کتاب نو در دست بگیرند و با شوق و خوشحالی به مدرسه بروند، با برگزاری کمپین های خرید لوازم التحریر، سعی می کنند تا لوازم مورد نیاز این کودکان را برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده کنند تا این کودکان در کنار هم سن و سال هایشان احساس کمبودی نداشته باشند.  
ردیف نام موسسه نام کمپین توضیحات
1 کودکان فرشته اند - پخش لوازم التحریر بین کودکان مناطق محروم
1 طلوع بی‌نشان‌ها نقطه صفر مرزی از کاهش اسیب‌های اجتماعی تا برپایی کمپین‌های لوازم التحریر
2 مهرگیتی کیف مهربانی از گسترش فضاهای آموزشی تا تهیه لوازم التحریر برای افراد بی بضاعت
3 بهنام دهش پور مهر با مهربونی حمایت بیماران سرطانی و بعد از آن کمک هزینه تحصیل کودکان با حمایت خیرین
4 سیب سرخ یاری مهر ارتقا زندگی کودکان و پس از آن تهیه لوازم التحریر
5 بنیاد کودک مشق مهر همکاری با شرکت استدلر برای تامین اقلام مورد نیاز برای تحصیل فرزندان افراد نیازمند
6 اوقاف و امور خیریه مهر تحصیلی کمپین لوازم التحریر به طور سالانه
                                                     موسسات خیریه برگزار کننده کمپین لوازم التحریر
کمپین
پخش لوازم‌التحریر خیریه‌ی کودکان فرشته‌اند.

چگونه می توانم با اهدای لوازم التحریر به کودکان سرزمینم کمک کنم؟

همه ساله به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید تلاش برای برآورده کردن حداقل آرزوی فرزندان میهن عزیزمان شروع می‌شود. خیریه‌های زیادی در تکاپو این امر قرار می‌گیرند که حامیان و خیرین کاملا مردمی از آنها حمایت می‌کنند. در بعضی موارد بعضی از شرکت‌های دولتی هم اقدام به این امر خداپسندانه می‌کنند تا سطح شعور و فرهنگ کشور با تحصیل آینده سازان این مملکت به بالاترین حد ممکن برسد.
خرید لوازم التحریر برای کودکان نیازمند
خرید لوازم التحریر برای کودکان نیازمند در مناطق محروم

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده در بخش‌های قبل می‌توان نتیجه گرفت که رسیدگی به موضوع تامین مایحتاج کودکان و نوجوانان برای تحصیل در مدارس برای جوامع بشری بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. همچنین با دانستن این موضوع که همه‌ی دانش آموزان کشور در یک سطح امکانات نیستند لذا این امر را می‌طلبد که باید فکر و اندیشه‌ایی برای این موضوع انجام شود. در کل باید به این امر واقف بود که بیشتر کسانی که در مقاطع بالای تحصیلی جزء نخبگان کشوری هستند از میان کسانی هستند که در مناطق محروم اقدام به تحصیل می‌کنند. پس با توجه به این موضوع همت مضاعفی را می‌طلبد که موانع این قشر از جامعه هرچه سریعتر حل شود. یکی از موسسات خیریه که در این امر تلاش‌های زیادی در مناطق محروم انجام داده است خیریه کودکان فرشته اند است.   نویسنده: مهرناز سیدعباسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *